Zabieg botoksu we Wrocławiu

Po jakim czasie widać efekty po botoksie?

Czasami wygląd ma znaczenie. Zabieg botoksu jest jednym z najpopularniejszych zabiegów estetycznych, który pozwala zniwelować oznaki starzenia się skóry. Po jakim czasie widać efekty po botoksie?

Botulina to neurotoksyna, która wstrzykuje się w skórę w celu wygładzenia zmarszczek. Nie daje natychmiastowego efektu, widocznego zaraz po zabiegu. Jej działanie zaczyna być dostrzegalne dopiero po 3-4 dniach od zabiegu botoksu na lwią zmarszczkę.

Efekty botoksu

Botoks jest skutecznym sposobem na zniwelowanie oznak starzenia się skóry, takich jak:

  • Zmarszczki mimiczne – zmarszczki powstające w wyniku kurczenia się mięśni twarzy.
  • Zmarszczki głębokie – zmarszczki, które powstają w wyniku utraty elastyczności skóry.
  • Zmarszczki wokół ust – zmarszczki powstające wokół ust w wyniku codziennego uśmiechania się i mówienia.

Botoks działa poprzez blokowanie przewodnictwa nerwowego między neuronami, co powoduje, że mięśnie twarzy są rozluźnione. W rezultacie skóra staje się bardziej jędrna i wygładzona.

Czas trwania efektów botoksu

Efekty botoksu są widoczne po 3-4 dniach od zabiegu. Zazwyczaj efekty utrzymują się od 3 do 6 miesięcy, ale mogą się różnić w zależności od indywidualnych czynników, takich jak rodzaj zmarszczek, ilość wstrzykniętego botoksu i metabolizm skóry.

Aby utrzymać efekty botoksu, zaleca się powtarzanie zabiegu co 3-6 miesięcy. Pozwoli to na utrzymanie efektów i zapobiegnie powstawaniu nowych zmarszczek.

Podsumowując, botoks jest skutecznym sposobem na zniwelowanie oznak starzenia się skóry. Efekty są widoczne po 3-4 dniach od zabiegu, a czas trwania efektów wynosi od 3 do 6 miesięcy. Aby utrzymać efekty, zaleca się powtarzanie zabiegu co 3-6 miesięcy.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *