Zabieg botoksu we Wrocławiu

Na co uwazac po botoksie?

Na co uwazac po botoksie?

Cześć! Jeśli wykonałeś ostatnio botoks, to prawdopodobnie szukasz informacji na temat tego, na co powinieneś zwrócić uwagę po zabiegu. Dobrze trafiłeś! W tym artykule podpowiemy Ci, jak dbać o skórę po wykonaniu botoksu.

Po pierwsze, w pierwszej dobie po zabiegu zalecamy używanie łagodnych środków do mycia twarzy. Unikaj uciskania i masowania skóry. Przez 24 godziny nie powinieneś wykonywać makijażu.

W kolejnych dobach możesz wrócić do dotychczasowej pielęgnacji skóry. Zalecamy jednak, abyś unikał szorstkich gąbek, twardych szczoteczek i mocnych środków do mycia twarzy. Wybierz łagodne produkty, które nie podrażnią skóry.

Nie wykonuj masażu

Przez kilka dni po zabiegu nie powinieneś wykonywać masażu twarzy. Nie dotykaj skóry i unikaj masowania. Masaż może zakłócić działanie botoksu i spowodować niepożądane efekty.

Unikaj ekspozycji na słońce

Unikaj ekspozycji na słońce przez co najmniej tydzień po zabiegu. Nie wystawiaj skóry na działanie promieni UV. Jeśli musisz wyjść na zewnątrz, używaj kremu z wysokim filtrem UV.

Zachowaj ostrożność

Nie wykonuj ćwiczeń fizycznych i nie poddawaj się stresowi przez kilka dni po zabiegu. Wysiłek fizyczny i stres mogą zakłócić działanie botoksu.

Używaj kremów nawilżających

Aby zapobiec wysuszeniu skóry, używaj kremów nawilżających. Wybierz produkty z naturalnymi składnikami, które nie podrażnią skóry.

Mamy nadzieję, że powyższe wskazówki pomogą Ci w prawidłowej pielęgnacji skóry po wykonaniu botoksu. Pamiętaj, że jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, skonsultuj się z lekarzem.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *