Zabieg botoksu we Wrocławiu

Czy po botoksie zmarszczki są wieksze?

Czy po botoksie zmarszczki są większe?

Cześć! Czy zastanawiałeś się kiedyś, czy po botoksie zmarszczki są większe? W tym artykule postaram się odpowiedzieć na to pytanie.

Toksyna botulinowa to substancja, która jest wykorzystywana w medycynie estetycznej do redukcji zmarszczek. Działa ona poprzez ograniczenie ruchomości mięśni, dzięki czemu skóra jest ładnie napięta. Zabieg ten jest szybki i bezbolesny, a efekty są widoczne już po kilku dniach.

Czy po botoksie zmarszczki są większe? Nie, po botoksie zmarszczki nie są większe. Wręcz przeciwnie, w okresie działania toksyny botulinowej zmarszczki są zredukowane, a skóra jest ładnie napięta. Po rezygnacji z zabiegów zmarszczki na pewno nie będą większe, a nawet zmniejszy się nieco ich widoczność, jednakże tylko na jakiś czas.

Efekty botoksu są tymczasowe i po pewnym czasie zmarszczki powrócą. Aby utrzymać efekty zabiegu, konieczne jest powtarzanie go co kilka miesięcy.

Jak działa botoks?

Botoks jest wstrzykiwany w skórę za pomocą bardzo cienkiej igły. Substancja ta działa na mięśnie, które są odpowiedzialne za powstawanie zmarszczek. Mięśnie są zablokowane, dzięki czemu zmarszczki są zredukowane.

Jakie są zalety botoksu?

Botoks jest bezpiecznym i skutecznym sposobem na redukcję zmarszczek. Ponadto, jest to zabieg szybki i bezbolesny, a efekty są widoczne już po kilku dniach. Botoks może być stosowany w celu redukcji zmarszczek mimicznych, takich jak lwia zmarszczka czy zmarszczki na czole.

Podsumowanie

Botoks jest skutecznym i bezpiecznym sposobem na redukcję zmarszczek. Nie powoduje on powiększenia zmarszczek, a jedynie ich zmniejszenie. Efekty zabiegu są tymczasowe i aby utrzymać efekty, konieczne jest powtarzanie go co kilka miesięcy.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *